اب و هوا و همه چی از کره جنوبی بدونیم


آب و هوای كره جنوبی (South Korea Weather)

از نظــــــــــــــر آب و هوایی، کــــــره جنوبي چهار فصل متمایز دارد که از میان آن ها بهار و پاییز مطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبوع ترین فصل ها هستند. كره جنوبي زمستان هايي سرد و تابستان هايي گرم و مرطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوب دارد. ماه های جولای و آگوست گرم ترین (میانگین دما 25 درجه سانتی گراد) و نیز مرطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوب ترین ماه های سال هستند. زمستان ها سرد و میزان بارش برف در حد متوسطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ است. میانگین دما در زمستان صفر درجه سانتی گراد است. ميانگين درجه حرارت در ژانويه (تقريبا دي ماه) براي سئول، پايتخت كشور، منفي 2.5 درجه و در اوت (تقريبا مرداد ماه) 29.5 درجه سانتي گراد گزارش شده است.

جغرافیای كره جنوبی (South Korea Geography)

کــــــره جنوبی با ۹۸۴۸۴ کیلومتر مربع وسعت (صد و سومین کشور جهان)، در نیمکــــــره ی شمالی، در شرق قاره آسیا و در همسایگی کشور کــــــره شمالی (در شمال آن) واقع شده است. شبه جزیره کــــــره در شمال با چین و شوروی، در غرب با دریای زرد، در جنوب با تنگه ي کــــــره و در شرق با دریای ژاپن مرز مشترک دارد. جمهوری کــــــره، نیمه جنوبی این شبه جزیره را اشغال کرده است و با منطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقه ای غیر نظــــــــــــــامی به پهنای 4 کیلومتر از جمهوری مردمی دموکرات کــــــره (كره ي شمالي) جدا می شود.
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، کــــــره جنوبی از ۹ استان و دو شهر ویژه تشکیل گردیده که زیر نظــــــــــــــر فرماندار انتصابی دولت مرکزی اداره مي شود. مهم ترين شهر كره ي جنوبي، پایتخت این کشور يعني شهر سئول (با جمعيت نه میلیون و ششصد هزار نفر در سال 2005) است. پرجمعیت‌ترین شهرهاي كره جنوبي عبارت‌اند از پوسان (سه میلیون و هفتصد هزار نفر)، تائگو (۱۳۰۹۰۰۰)، اینچون (۷۹۷۰۰۰) و کوانگجو (۶۰۶۵۰۰ نفر).
کــــــره ي جنوبی را می‌توان به ۴ منطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقه کلی تقسیم نمود: منطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقه ي شرقی که دارای رشته کوه های مرتفع و ساحل مسطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــح است، منطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقه ي غربی با ساحل مسطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــح و وسیع که حوزه ي آبگیر رودخانه ها است و دارای تپه های دوار می‌باشد، منطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقه ي جنوب غربی با کوه‌ها و دره‌ها و منطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقه ي شمال شرقی که حوزه ي وسیع رودخانه ي Nok dong است.
کــــــره جنوبی کشوری نیمه کوهستانی بوده و بیشتر مناطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــق آن قابل کشت نمی‌باشد. ارتفاعات آن عمدتا در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند (از جمله کوهای تیسماک). زمین‌های پست عمدتا در غرب و جنوب شرقی این کشور واقع شده‌اند و تقریبا ۳۰٪ کل مساحت کشور را تشکیل می‌دهند. در حدود دو سوم اراضي كره جنوبي را جنگل تشكيل مي دهد. اين جنگل ها در سرزمين اصلي و در بيش از 3000 جزيره كوچك و غیر مسکوني كه در سواحل جنوبي و غربي كشور قرار دارند، گسترده شده اند.
استان Jeju تقریبا در ۱۰۰ کیلومتری جنوب ساحل کــــــره قرار دارد و بزرگترین جزیره این کشور با ۸۴۵/۱ کیلومتر مربع مساحت است. Jeju همچنین مکان قرار گیری مرتفع‌ترین نقطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه کــــــره جنوبی Hallasa می‌باشد که دارای ارتفاع ۹۵۰/۱ متر از سطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــح دریا است. هالا–سا يك آتشفشان خاموش است. جزایر Liancourt Rocks و Vlleungdo شرقی‌ترین و Socotra Rock جنوبی‌ترین جزایر کــــــره جنوبی می‌باشند.
مهم‌ترین رودهای كره جنوبي عبارت‌اند از سومجینوکوم هان پوکهان و ناکتونگ. بنادر مهم کــــــره جنوبی عبارت‌اند از پوسان در ساحل دریای ژاپن و اینچون در ساحل دریای زرد. کــــــره جنوبی دارای ۲۰ پارک ملی و چندین مکان طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبیعی ملی مانند Boseon و همچنین پارک اکولوژیکی خلیج Sun cjeon در استان Jeohha جنوبی می‌باشد.

پول و اقتصاد كره جنوبی (South Korea Economy)

واحد پول كره جنوبي، وون کــــــره جنوبی است. هر دلار آمریکا 8/1301 وون کــــــره جنوبی می باشد. اسکناس های رایج در کشور 1000، 5000 و 10000 وونی و سکه های رایج آن 1، 5، 10، 50، 500، 100 وونی است.
کــــــره جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در ۴ دهه اخیر را دارا می‌باشد. این پیشرفت قابل توجه که کــــــره جنوبی را در کمتر از نیم قرن، بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود، اغلب معجزه رودخانه هان نامیده می‌شود و در مجامع بین‌المللی صفت ببر آسیا را برای این کشور به ارمغان آورده است. امروزه اقتصاد موفق کــــــره جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است.
کــــــره جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافته چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضای OECD می‌باشد و توسطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ بانک جهانی جز اقتصادهای با درآمد بالا و از دیدگاه IMF و CIA به عنوان یکی اقتصادهای پیشرفته طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبقه بندی شده است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجسته اقتصادی و مالی جهان است.
کــــــره جنوبی علی رغم کمبود منابع طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبیعی و دارا بودن کمترین مساحت در میان کشورهای گــروه G ۲۰ به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود. اقتصاد کــــــره جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست. همانند آلمان غربی و ژاپن، صنعتی سازی سریع از دهه ۱۹۶۰ کــــــره جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده در جهان تبدیل نمود. این کشور هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کــــــره جنوبی دومین میزان ذخایر ارزي را در میان کشورهای توسعه یافته و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست.
با وجود دارا بودن وضعیت توسعه یافته، کــــــره جنوبی حرکت خود را به سوی رشد اقتصادی سریع همراه با بالاترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه یافته را ادامه می‌دهد. در اکتبر سال ۲۰۰۸، IMF پیش بینی کرد که اقتصاد کــــــره جنوبی در سال ۲۰۰۹ از کانادا و در سال ۲۰۱۱ از اسپانیا پیشی خواهد گرفت و سرانه تولید ناخالص این کشور در سال ۲۰۰۹ از نیوزلند، در سال ۲۰۱۲ از ایتالیا و در سال ۲۰۱۳ از اسپانیا بیشتر خواهد شد.
اقتصاد كره جنوبي يك اقتصاد صنعتي شده متكي به تكنولوژي برتر است. صنايع مهم آن عبارتند از الكترونيك، فن آوري اطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلاعات و ارتباطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــات، فولاد، كشتي سازي و شيميايي. تعدادي از بزرگترين كمپاني هاي كره همانند هيونداي، ال جي وسامسونگ جزو تراست هاي بين المللي محسوب مي گردند.
با توجه به درآمد سالانه بالا، پایداری رشد اقتصادی و وجود مکانیزم بازار مطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمئن برای موازنه میان عرضه و تقاضا، کشور کــــــره جنوبي بازار مطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلوبی برای فروشندگان و تولید کنندگان در افق میان مدت و بلند مدت خواهد بود.
استانداردهای زندگی مردم کــــــره طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی سال های اخیر بهبود یافته است. با افزایش سطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــح درآمدها و ورود طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبقه متوسطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ به جامعه، تقاضا برای محصولات داخلی و خارجی در کشور کــــــره در حال افزایش است. آداب و سنن و شیوه زندگی مردم به سرعت در حال غربی شدن است. این وضعیت به ویژه در نسل های جدید و رفتار های مصرفی آن ها به وضوح مشاهده می شود. طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی سال های اخیر تجارت سنتی و فروشگاه های محلی به سرعت جای خود را به فروشگاه های معتبر خارجی داده اند

فرهنگ مردم كره جنوبی (South Korea Culture)

از سال ۱۹۴۵ که دو کــــــره از يكديگر جدا شدند، تغییرات فرهنگی بسياری را تجربه کرده اند، اما فرهنگی مشترک داشته اند. از نظــــــــــــــر تاریخی، کــــــره جزوی از همسایه بزرگترش چین بوده است. کــــــره هیچ وقت نتوانسته از این حیث جدا از چین باشد. در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، وزیر فرهنگ کــــــره افراد را هم به هنر سنتی و هم به هنر مدرن تشویق می کند. سفالگری کــــــره نظــــــــــــــیر جوسون، بیکجا، بونچونگ و گوریو در عالم زبان زد است. معماری آنان با توجه به این که کــــــره در تاریخش ویرانی و سازندگی زیادی را تجربه کرده است، آمیزه ي زیبایی از ترکیب طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبیعت با معماری به وجود آمده است. کمال هنرشان را می توان در ۹ اثر به ثبت رسیده در یونسکو مشاهده کرد.
اکثریت نژادی این کشور را کــــــره ای ها تشکیل می‌دهند. تنها گــروه غیر همگن ساکن در کــــــره، اقلیت 20000 نفری چینی می باشد. به دلیل همگنی نژادی مردم بومی، مردم این کشور وارث فرهنگ، آداب و رسوم غنی می باشند. ساکنان این کشور به فرهنگ و سنت های خود شدیدا پایبند هستند. این سنت ها زندگی روزمره آن ها را تحت الشعاع خود قرار می دهد. این افراد در هر شرایطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ و موقعیتی باز هم پایبندی خود را به فرهنگشان ابراز می دارند.

برخي نكات در مورد آداب و رسوم و فرهنگ مردم كره

مردم کــــــره یکی از با اخلاق ترین و از نظــــــــــــــر زبانی همگن ترین مردم جهان هستند.
سالمندان از ارزش و احترام خاصی در میان مردم برخوردارند.
خانواده مهم ترین بخش زندگی مردم کــــــره است. به این دلیل، رفاه خانواده دارای ارزش ویژه ای است.
بر اساس سنت های دیرین، پدر سرپرست خانواده و مسئول هدایت اعضای خانواده می باشد.
مردم کــــــره معمولا روی زمین می نشینند، غذا میل می کنند و می خوابند. از این رو آن ها انتظــــــــــــــار دارند که کفش خود را قبل از ورود به منزل آن ها از پا در بیاورید.
در زمان سفر یا برنامه گــروهی هزینه ها بین افراد تقسیم می شود. نحوه تقسیم بندی هزینه ها توسطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ مسن ترین فرد گــروه کنترل می شود.
ارائه انعام به افراد، جز آداب کــــــره ای ها نیست، از این رو پرداخت آن الزامی نیست، مگر این که فرد اصرار در کمک داشته باشد.
ازدواج کردن همانند ایران همراه با آیین های خاصی می باشد و کسب اجازه والدین هر دو طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرف برای این امر ضروری است.
کار سنگین و مطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالعه جدی امری عادی در زندگی روزمره مردم کــــــره است.
در زمان صرف شام در محیطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ خارج از منزل، مسن ترین فرد هزینه را پرداخت می کند. از این رو نباید افراد جوان در خصوص پرداخت هزینه اصرار نمایند.
کــــــره ای ها احترام زیادی برای معلمان و افراد تحصیل کرده قائل هستند و برای ورود به دانشگاه ها نیز رقابت شدیدی وجود دارد.
افراد توسطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ عنوان یا عنوان و نام خانوادگی آن ها مورد خطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاب قرار می گیرند.
در زمان معرفی، کــــــره ای ها تعظــــــــــــــیم کوتاهی به یکدیگر می کنند و در بعضی موارد به یکدیگر دست می دهند.
در زمان دیدار و آشنایی با خارجی ها، کــــــره ای ها با آن ها دست می دهند.
در اولین دیدار، دست دادن با دیگران امری عادی است. در نسل های جدید مردم کــــــره، جوانان از هر دو دست برای سلام کردن استفاده می کنند.
دیدار ها باید از قبل برنامه ریزی شده باشد. بهترین زمان ها برای دیدارها، ساعت 10 صبح تا 12 و 2 تا 4 عصر می باشد.
کلیه مردم خود را متعهد به حفظــــــــــــــ سنت های دیرین می دانند. در این زمینه آن ها با تمامی توان خود تلاش می نمایند.
خانواده اساس ساختار اجتماعی بوده و موجب پایداری زندگی مردم است. از این رو تعداد اعضای خانواده ها در حال افزایش می باشند.
افراد مجرد تحت حمایت کامل خانواده ها می باشند.
افراد مسن در جامعه کــــــره جنوبی از ارزش و جایگاه ویژه ای برخوردارند و احترام به آن ها در تمامی شرایطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ الزامی است.
مردم کــــــره جنوبی فردی را به جمع خود می پذیرند که توسطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ شخص دیگری معرفی شده باشد.
روابطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ در چارچوب دیدار های غیر رسمی گسترش می یابد.
مردم کــــــره جنوبی جهت رفتارهای برنامه ریزی شده به مواردی خاص پایبند می باشند. اگر به مهمانی شام دعوت شدید، با سایر مهمانان همراه باشید و در محل مهمانی حاضر شوید.
اگر به مهمانی یا اجتماعی بزرگ دعوت شدید، می توانید بدون اخطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار قبلی با تاخیر زمانی نیم ساعت به محل ملاقات وارد شوید.
روز بعد از ملاقات، حتما پیام تشکر و قدردانی را برای میزبان ارسال نمایید.
با توجه به وجود سنت ها و باورهای مردم کــــــره جنوبی، پایبندی به برنامه های تعیین شده و اجـــــرای آن ها بسیار مهم است. بر اساس این دیدگاه تخطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی از تعهدات موجب بدنامی فرد یا موسسه خواهد شد.
اماکن عمومی متعددی در کــــــره جنوبی فضاهای مناسب جهت برگزاری ملاقات های تجاری را در اختیار تجار قرار می دهند.
بر اساس بررسی های انجام شده، اکثریت دولتمردان کــــــره جنوبی علاقه دارند تا طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی سال بیش از یک سفر تفریحی داشته باشند. این امر در شرایطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی بیان می شود که ساکنان کــــــره جنوبی از اوقات فراغت جهت حضور در مهمانی های خانوادگی،مطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالعه، خرید و … استفاده می نمایند. آن ها تلاش دارند تا از اوقات فراغت خود به بهترین شکل ممکن بهره برداری نمایند.

زبان مردم كره جنوبی (South Korea Language)

زبان رایج كشور كره جنوبي، کــــــره ای است و اکثریت مردم به زبان کــــــره ای صحبت می کنند. زبان انگلیسی نیز در محیطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ های تحصیلی و دانشگاهی و در سطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــح وسيعي در مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. همچنين زبان ژاپني نيز در اين كشور رايج است.
زبان کــــــره‌ای زبان رسمی دو کشور کــــــره شمالی و کــــــره جنوبی است. کــــــره‌ای همچنین یکی از دو زبان رسمی در منطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقه خودمختار کــــــره‌ای یانبین در کشور چین است. در حدود ۸۰ میلیون گویشور زبان کــــــره‌ای همراه با گــروه بزرگی در استرالیا، برزیل، کانادا، چین، ژاپن، ایالات متحده، جمهوری های شوروی سابق و اخیرا فیلیپین وجود دارند.
در مورد طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبقه‌بندی زبان کــــــره‌ای در گــروه‌های زبانی، اختلاف نظــــــــــــــر وجود دارد. برخی از زبان‌شناسان آن را در خانواده زبان‌هایآلتایی قرار می‌دهند و برخی دیگر آن را زبانی تک‌خانواده به شمار می‌آورند. کــــــره‌ای از لحاظــــــــــــــ ساخت واژه (صرف)، یک زبان پیوندی و از لحاظــــــــــــــ ترکیب جمله (نحو) جزو گونه زبانی نهاد مفعول فعل است. زبان کــــــره‌ای همانند زبان‌های ژاپنی و ویتنامی، از زبان چینی تاثیر گرفته است.
واژه‌های اصیل کــــــره‌ای در حدود ۳۵٪ واژگان این زبان را تشکیل می‌دهند، در حالی که در حدود ۶۰٪ واژگان زبان کــــــره‌ای را واژه‌های چینی-کــــــره‌ای (واژگان چینی یا واژگانی که ریشه چینی دارند) به خود اختصاص داده‌اند. ۵٪ باقیمانده، شامل وام واژه‌های دیگر زبان هاست که ۹۰٪ آن ها از زبان انگلیسی وارد شده‌اند.
تا حدود سال ۱۴۴۳میلادی زبان کــــــره‌ای با سیستم نگارش چینی که آن را در کــــــره‌ای هانجا معادل هنزی یا خنزی در چینی و کانجی در ژاپنی می نامند، نوشته می‌شد. اما از آن سال سیستم نگارشی جدیدی به نام هانگول که مبتنی بر یک سیستم الفبائی است، به وسیله شاه سه جونگ اختراع شد و اکنون این زبان با این نوع الفبا نوشته می‌شود. البته هنوز هم از علائم چینی یا همان هانجاها به صورت تشریفاتی یا در جهت اهداف تحقیقاتی (تاریخی و ادبیات) استفاده می‌شود. اهمیت و شاید حتی بشود گفت قداست این خطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ (هانگول) در بین مردم کــــــره به حدی است که در هر دو کــــــره، روزی که خطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــهانگول اختراع شد، به نام روز هانگول (در کــــــره جنوبی در روز ۹ اکتبر و در کــــــره شمالی در روز ۱۵ ژانویه) تعطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیل رسمی است و به این منظــــــــــــــور جشنواره‌های متعددی به خصوص در کــــــره جنوبی برگزار می‌شود.

مذهب مردم كره جنوبی (South Korea Religion)

درصد وسيعي از مردم كره جنوبي مدعي اند كه پيرو هيچ ديني نيستند، ولی مابقی مردم آن اکثرا پیرو آئین‌های بودائی، کنفوسیوسی، چوندوگیو و مسیحی پروتستان و کاتولیک هستند. با وجود دامنه نسبتا گسترده ای از اعتقادات مذهبی مردم، به کلیه اعتقادات مذهبی احترام گذاشته شده و مردم معمولا در مراسم مذهبی شرکت می نمایند.

غذای مردم كره جنوبی (South Korea Food)

نوع تغذیه ي کــــــره ای ها بيشتر گیاهی است. از غذاهای تند لذت می برند و بیشتر از ادویه جات تند مثل فلفل استفاده می کنند. غذای اصلی آن ها برنج است که در هر سه وعده، البته به مقدار کم می خورند. مثل هموطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنان شمالی ما، صبح ها برنج به صورت شفته می خورند و اگر برنج نخورند، همیشه گرسنه هستند. علاقه به برنج ریشه در فقر سال های جنگ جهانی دارد.
در سفره ي کــــــره ای ها کیم چی جایگاه ویژه ای دارد و یکی از پایه های غذایی آن ها است. به قول خودشان، اين غذا براي آن ها خیلی مقدس است، مثل نان برای ما ايرانيان. به همین جهت چگونه درست کردن کیم چی خیلی مهم است، چون کسی كه کیم چی خوشمزه درست کند، از آشپزیش تعریف می شود. کیم چی طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــعمی تند مزه دارد، بوی سیر می دهد، اما دارای ویتامین های آ، ب، ث می باشد.
بیشترین گوشتی که كره اي ها مصرف می کنند، گوشت خوک است که البته ارزان هم هست. بعد از آن گوشت مرغ و گوشت گاو از نظــــــــــــــر قیمت و مقدار مصرف در رده هاي بعدي هستند. كره اي ها گوشت گوسفند نمی خورند، چون به ندرت پیدا شده و خیلی گران نيز هست.
كره اي ها بهترین غذای ایرانی را شیشلیک می دانند، چون گوشت گوسفند در کــــــره خیلی کم است. خاطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــره خوردن آن یکی از برنامه های مسافرتشان به ایران است.
در ضمن کــــــره ای ها گوشت سگ هم مصرف می کنند. آن ها می گویند این گوشت حرام به فعال سازی هورمون های جنسی کمک می کند و بیشتر کسانی که به دنبال این چنین مسائلی هستند، آن را مصرف می کنند!
بیشتر غذاهای کــــــره ای به صورت خام یا نیم پز مصرف مي شود. كره اي ها انواع موجودات دریایی مانند خرچنگ، کوسه، نهنگ، اختاپوس، ماهی مرکب، صدف، انواع ماهی و میگو و حتی یک نوع کرم خاص را می خورند. جلبک های دریایی بعد از یکسری عمل آوری های خاص، همراه غذا خورده مي شوند. چای سیاه ندارند و به جاي آن چای سبز و قهوه و یکسری نوشیدنی های دیگر می خورند.
در سفر به كره احتمالا به خیلی از غذاهايشان عادت می کنید و حتی ممكن است برايتان خوشمزه شود. در ضمن رستوران ها و فروشگاه های ترکی و پاکستانی هم در بعضی از شهر ها وجود دارد که هم گوشت حلال و هم مواد غذایی شبیهایران دارند.

مسافت و اختلاف زمانی كره جنوبی (Distance & Local Time)

فاصله و اختلاف زمانی تهران و سئول (ايران و كره جنوبی)

مسافت تهران تا سئول 6586.5 کیلومتر است.
طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــول پرواز از تهران تا سئول حدود 8.5 ساعت می باشد.
سئول 4.5 ساعت از تهران جلوتر است، یعنی ساعت 12 در تهران معادل ساعت 4:30 در سئول است.

جشن ها و تعطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیلات رسمی كره جنوبی (South Korea Celebrations)

روز ها و مناسبت های مهم در کشور کــــــره به دو گــروه سیاسی – ملی و مناسبت های مذهبی تقسیم می شوند.

تعطـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیلات سیاسی و ملی كره جنوبی

روز استقلال (15 آگوست)
روز اعلام موجودیت جمهوری کــــــره (17 جولای)
روز تحویل سال نو (1 ژانویه)
سال نو تقویم کــــــره
روز یادبود (6 ژوئن)
جشنواره نیمه پایيز (15 ماه هشتم کــــــره ای)
روز ارتش (1 اکتبر)
روز کریسمس (25 دسامبر)
روز کودک (5 می)
روز قانون اساسی (17 ژوئیه)

مناسبت های مذهبی كره جنوبی

در کشور کــــــره جنوبی پیروان ادیان مسیحیت، بودا و کنفسیوس زندگی می کنند. از این رو در این کشور مناسبت های مذهبی مذاهب فوق، وجود دارند. از جمله مناسبت های مذهبی عبارتند از:
روز به صلیب كشيده شدن مسیح (9 اکتبر)
تولد بودا (روز 8 ماه چهارم کــــــره ای)

ارائه شده توسط انجمن هواداران کی پاپ

[ امتیاز :

] [ نتیجه : 3 ]

[ شنبه 13 آذر 1395 ] [ 22:43 ] [ کیم مین کی ] [ بازدید : 137 ] [ ]
آخرین مطالب

ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود آهنگ جدید دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب میهن ام پی تری پرینتر سه بعدی
بستن تبلیغات [X]